Bölümümüz

Enformatik Bölümü üniversitemizin bilgi teknolojilerine açılan penceresidir. Enformatik Bölümü sürdürdüğü faaliyetlerle sayısal teknolojilerin daha etkin kullanımına, geliştirilmesine ve yenilikçi kullanım alanları oluşturulmasına çalışmaktadır. Bölüm, diğer lisans ve yüksek lisans seviyesindeki diğer eğitim programları için de bilişim teknolojilerinin daha yaygın ve özgün kullanımı için çözümler üretmeyi hedeflemektedir. Bölümdeki eğitim faaliyetleri, üniversitenin tüm lisans öğrencileri için sunulan kredili veya kredisiz servis dersleri olarak yürütülmektedir.

Lisans seviyesinde sunulan servis dersleri, bilgi sistemleri alanlarında gerçekleştirilmektedir. 

Program müfredatı Multimedya, Animasyon ve Internet Teknolojileri alanlarında öğrencilerin uzmanlık, araştırma veya proje konularını geliştirmesine olanak verecek şekilde düzenlenmiştir.

Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra bölüm öğretim elemanları kendi araştırma konuları kapsamında ulusal ve uluslararası etkinlikleri takip etmekte, yayın ve sunumlar gerçekleştirmektedir.

Bölüm Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, İşletim Sistemleri, Sunucu Sistemleri, CAD, görüntü işleme, animasyon, modelleme, ofis ve Web tasarımı alanlarında yaygın olarak kullanılan tüm güncel yazılımların lisanslı kullanıcısıdır. Bölümümüz gerek donanım, gerekse yazılım olarak günün koşullarına en iyi cevap verecek şekilde güncellenmektedir. Bu amaçla bölüm üniversitenin Bilgi İşlem birimi ve Uzaktan Eğitim Merkezi ile koordineli bir şekilde çalışılmaktadır.

Son Güncelleme Tarihi: